Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne - Lee Child | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lee Child
WYMIAR
10,71 MB
NAZWA PLIKU
Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne.pdf
ISBN
7215615722719

OPIS

Edgar Allan Poe, który powieść traktował podejrzliwie, zdecydowanie wolał coś, co można przeczytać bez odkładania książki, czyli opowiadania. Mistrz powieści detektywistycznej Elmore Leonard powiedział kiedyś o opowiadaniach, że to taki rodzaj prozy, w którym autor rezygnuje ze wszystkiego, co w trakcie lektury pomijają czytelnicy; taki, w którym liczy się każde słowo. Właśnie w ten sposób można określić wybrane przez Lee Childa dwadzieścia opowiadań, które znalazły się w tej antologii, a wyszły spod pióra pisarzy zarówno sławnych – na przykład Kurta Vonneguta, Dennisa Lehane’a czy Phillipa Margolina – jak i błyskotliwych debiutantów."Klub Eda Lyby'ego" to historia żyjącego w skorumpowanym mieście człowieka posądzonego o zbrodnię, której nie popełnił. W "Sprawiedliwości w każdym calu" sprawca brutalnego napadu i morderstwa mimo obciążających dowodów zostaje uniewinniony – właśnie po to, by „sprawiedliwości stało się zadość”. "Połów" jest poruszającą opowieścią o mężczyźnie, który w dzieciństwie przeżył traumę i wciela się w rolę detektywa, by rozwikłać zagadkę śmierci pewnej dziewczyny. W "Szaleństwie pułkownika Warburtona" na scenę wkracza sam Sherlock Holmes, by rozwiązać pewną zagadkową sprawę sprzed wielu lat.Te i pozostałe opowiadania – poza tym, że wszystkie są perełkami w swoim gatunku – łączy jedno: przestępstwo, którym zazwyczaj jest morderstwo lub groźba jego popełnienia. I jeszcze coś: w przeciwieństwie do klasycznych kryminałów, ich autorzy zamiast skupiać się wyłącznie na pytaniach „kto” i „jak”, kładą nacisk na „dlaczego”.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! 30 zł: Sprzedam Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne redakcji Harlana Cobena.

Dwadzieścia historii o zbrodni, śmierci i karze, opatrzonych za "Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne" to pozycja zawierająca bogaty zbiór opowiadań, które wybrał dla czytelników sam Lee Child! "Klub Eda Lyby'ego" jest historią opowiadającą o człowieku mieszkającym w skorumpowanym mieście, który został posądzony o zbrodnię, jakiej nie popełnił. Opis: Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne . Dwadzieścia najlepszych z najlepszych amerykańskich opowiadań kryminalnych wybranych osobiście przez mistrza gatunku, Harlana Cobena.

POWIĄZANE KSIĄŻKI