Ni pies, ni wydra

Ni pies, ni wydra - Marcin Brykczyński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Brykczyński
WYMIAR
6,43 MB
NAZWA PLIKU
Ni pies, ni wydra.pdf
ISBN
1387016282814

OPIS

Marcin Brykczyński igra z idiomami, buduje wokół nich rymowaną narrację. Czytelnicy znajdą pod każdym wierszem ich słowniczki, ugruntują więc swą wiedzę o najpopularniejszych frazeologizmach języka polskiego. Trudno tu zatem nie dostrzec i waloru dydaktycznego całego przedsięwzięcia. Jest ono jednak przede wszystkim przednią zabawą, pokazującą zarazem, jak wielką zdolnością przetwórczą słów i ich giętkością charakteryzuje się nasza ojczyzna-polszczyzna.Jan Miodek

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Ni pies, ni wydra. Wiersze, zawarte w tej książce, zapraszają do zabawy idiomami, czyli wyrażeniami, które pokazują język.

Sporo rodzin głodowało, żyjąc tylko o ; Co to znaczy umierać ze strachu Definicja czekającej ją rozmowie z dyrektorem Jadwiga ... Ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. To było jedno z ciekawszych posiedzeń Sejmu w ostatnim czasie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI