Życie w średniowiecznym mieście

Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Gies
WYMIAR
9,8 MB
NAZWA PLIKU
Życie w średniowiecznym mieście.pdf
ISBN
4214014665261

OPIS

Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. MartinaSwobodnie poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, że istniała już w średniowieczu?Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową.Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że średniowiecze to fascynująca epoka!Oglądasz Grę o tron?Natchnieniem dla George’a R.R. Martina przy Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć śladami pisarza w poszukiwaniu jest inspiracji.Życie w średniowiecznym mieście to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R.R. Martina.

o zbyt głośną muzykę - spaliny,-mało ''miejsc zielonych'' *Zalety życia na wsi:-spokój ... 📚 Poznaj "Życie w średniowiecznym mieście" autorstwa Joseph Gies. Przeczytaj opis książki "Życie w średniowiecznym mieście" a także poznaj jej ocenę.

Autorami książki są Frances Gies, Joseph Gies. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku, literatura popularno - naukowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI