Bolonia i Emilia-Romania. Travelbook. Wydanie 2

Bolonia i Emilia-Romania. Travelbook. Wydanie 2 - Paweł Pomykalski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Pomykalski
WYMIAR
5,17 MB
NAZWA PLIKU
Bolonia i Emilia-Romania. Travelbook. Wydanie 2.pdf
ISBN
6834879695567

OPIS

Rozpostarta między Adriatykiem i Apeninami Emilia-Romania to jeden z najciekawszych regionów Włoch. Na żyznej Nizinie Padańskiej leżą historyczne miasta pamiętające Etrusków i czasy Cesarstwa Rzymskiego, z Bolonią, Ferrarą, Parmą i Rawenną na czele. Nadmorskie plaże zachęcają do wypoczynku i kąpieli, zaś górskie tereny chronione – do pieszych wędrówek i podpatrywania unikatowej przyrody. Coś dla siebie znajdą tu też koneserzy kuchni opartej na daniach mięsnych i słynnej polencie, uszlachetnionej regionalnymi winami, serem Grana Padano i parmeńską szynką.Średniowieczna zabudowa BoloniiRenesansowe zabytki FerraryPlaże i kurorty nad AdriatykiemKrajobrazy i przyroda ApeninówMajolika i samochody wyścigoweZnakomita kuchnia regionalna

Na żyznej Nizinie Padańskiej leżą historyczne miasta pamiętające Etrusków i czasy Cesarstwa Rzymskiego, z Bolonią, ... Bolonia i Emilia-Romania. Travelbook.

Travelbook. Wydanie 2 - 7535627302 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI