Śmierć mózgu

Śmierć mózgu - Regina Breul | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Regina Breul
WYMIAR
4,72 MB
NAZWA PLIKU
Śmierć mózgu.pdf
ISBN
4091309357802

OPIS

Książka z gatunku tych, które idą pod prąd powszechnie obowiązującym poglądom. Autorka poddaje głębokiej krytyce kryterium śmierci mózgowej, będącej granicą, po przekroczeniu której pobiera się od dawców organy do przeszczepu.Doktor Regina Breul, mówiąc wprost, uważa, że organy te pobiera się od osób żywych! Wskazuje również na niebezpieczeństwa i nadużycia praktyk transplantologicznych. Swoje opinie odnosi przy tym do nauczania Kościoła w zakresie organodawstwa i konfrontuje z katolicką etyką.Doktor Breul ze swoimi poglądami jest w środowisku medycznym i bioetycznym w mniejszości, ale nie jest odosobniona. Jej praca na pewno budzi kontrowersje, ale nie sposób przejść obok niej obojętnie. Czytelnik po lekturze zostanie z pytaniem: „A co, jeśli autorka ma rację?”. Odpowiedź pilnie poszukiwana...

Jej stwierdzenie jest warunkiem koniecznym, ale i wystarczającym, aby uznać ... Śmierć mózgu to kres życia człowieka. Temat budzi kontrowersje, zwłaszcza w kontekście pytania, kiedy odłączyć pacjenta od aparatury podtrzymującej życie.

Dodał, że skutecznie wybudza chorych przez 45 lat. Szkoda, że nie wszyscy chcą poznać tą aktualną wiedzę — ubolewał lekarz. Rozpoznanie śmierci mózgu Rozpoznanie śmierci mózgu opiera się na stwierdzeniu nieodwracalnej utraty jego funkcji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI