Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem

Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem - Liz Strachan | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Liz Strachan
WYMIAR
12,57 MB
NAZWA PLIKU
Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem.pdf
ISBN
3859854901924

OPIS

Gdy po raz pierwszy zobaczyliście tytuł tej książki, być może pomyśleliście, że jest w nim jakiś błąd. Ale tak właśnie ma być – "Proste jak pi". Ale cóż to jest owo pi?Weźmy taśmę mierniczą i jakiekolwiek okrągłe naczynie – wazon na kwiaty jest idealny. Dokonajmy pomiaru wzdłuż jego brzegu (matematycy nazywają to obwodem i oznaczają literą C), a następnie w poprzek w najszerszym miejscu wazonu – będzie to średnica, oznaczana jako D. Za pomocą kalkulatora w komórce podzielcie C przez D. Otrzymacie trójkę z mnóstwem miejsc dziesiętnych. Jeśli pierwszym miejscem dziesiętnym jest 1 lub 2, zmierzyliście dobrze. W ten sposób zetknęliście się ze szczególną liczbą, którą matematycy nazywają pi i oznaczają grecką literą ?, aby uczynić ją nieco bardziej tajemniczą.W tej książce spotkacie się nie tylko z pi, ale i wieloma innymi liczbami. I przekonacie się, że matematyka to naprawdę dobra zabawa.Liz Strachan przez większość swej nauczycielskiej kariery uczyła matematyki w szkole w Montrose w południowo wschodniej Szkocji. Uwielbia pracę pisarską i ma w swoim dorobku ponad dwieście opublikowanych artykułów i opowiadań. Zdobyła również kilka nagród Scottish Association of Writers.

Matematyka to bułka z masłem (e-book) EPUB - książka elektroniczna w formacie EPUB, format polecany do e-czytników. EPUB to plik elektroniczny, który umożliwia: dostosowanie wielkości czcionki do potrzeb użytkownika, elastyczne ... Proste jak pi Matematyka to bułka z masłem Liz Strachan.

Matematyka to bułka z masłem? Tu dowiesz się jaka jest data premiery książki, poznasz szczegóły wydania, przeczytasz zapowiedź i recenzje, znajdziesz najświeższe newsy i dowiesz się gdzie kupić. Wszystko o nowej książce autorstwa: Zoë Strachan. Proste jak pi Matematyka to bułka z masłem Autor: Strachan Liz format: 13,5x18,5 cm oprawa: oprawa: twarda rok wydania: 2018 liczba stron: 240 Gdy po raz pierwszy zobaczyliście tytuł tej książki, być może pomyśleliście, że jest w nim jakiś błąd.

POWIĄZANE KSIĄŻKI