JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów

JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów - Tomasz Sochacki | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Sochacki
WYMIAR
3,95 MB
NAZWA PLIKU
JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów.pdf
ISBN
6600063212634

OPIS

Świadomie stosuj wzorce - to ułatwi Ci pracę!Wyrażenia regularne w JavaScripcie, podobnie ja we wszystkich innych językach programowania, wymyślono po to, żeby ułatwić programistom pracę. Są one niezastąpione chociażby przy walidacji informacji wprowadzanych przez użytkowników, przeszukiwaniu zbiorów danych czy automatyzacji wielu zadań. Niestety, duża część programistów - wcale nie tylko początkujących - omija je szerokim łukiem w przekonaniu, że zbyt trudno je zrozumieć, a pomyłka może drogo kosztować. Z tej książki dowiesz się, jak należy czytać i samodzielnie konstruować oraz testować wyrażenia regularne, żeby służyły założonym przez Ciebie celom. Szybko przekonasz się, jak wygodne jest to rozwiązanie.Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy programujesz od lat, znajdziesz tu coś dla siebie. Poznasz metody i zasady pracy z regexami, nauczysz się testować wzorce i dopasowywać je do swoich zamierzeń. Dogłębna analiza składni wyrażeń regularnych oraz ich zastosowania została tu poszerzona o omówienie potencjalnych problemów i częstych błędów popełnianych przez osoby stawiające pierwsze kroki w tym obszarze. Przeczytaj, wypróbuj wyrażenia regularne i zacznij używać ich na co dzień, a Twoja praca w JavaScripcie stanie się znacznie bardziej efektywna!Na początek nieco teoriiSkładnia wyrażeń regularnych w JavaScriptPraca z wyrażeniami regularnymi w JavaScriptPrzykładowe wyrażenia regularne z omówieniemPrzyszłość wyrażeń regularnych w JavaScriptRegexy - używaj ich regularnie!

Świadomie stosuj wzorce - to ułatwi Ci pracę! Wyrażenia regularne w JavaScripcie, podobnie ja we wszystkich innych językach programowania, wymyślono po to, żeby ułatwić programistom pracę. JavaScript. Wyrażenia regularne dla programistów Książka autora Tomasz Sochacki z Wydawnictwa HELION.

Teraz poszukiwany jest ... Wyrażenia regularne w JavaScript. Wyrażenia regularne (Regular Expressions) są sposobem zapisania wzorca, z którym mogą być porównywane ciągi znaków, celem sprawdzania czy dany ciąg pasuje do podanego wzorca, a także celem wyszukiwania podciągów i ewentualnej zmiany bądź weryfikacji, itp. Wyrażenia regularne są dla rozwoju oprogramowania czymś niezbędnym - tak czy siak, prędzej czy później się z nimi spotkasz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI