Wiatr od gór

Wiatr od gór - Bernd Schuchter | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bernd Schuchter
WYMIAR
4,47 MB
NAZWA PLIKU
Wiatr od gór.pdf
ISBN
6707811154937

OPIS

Pierwsza wydana w języku polskim powieść poświęcona trudnej problematyce Tyrolu Południowego. Jej narracja poprowadzona jest wielopłaszczyznowo. Skomplikowaną historię i współczesną sytuację byłych i obecnych mieszkańców tego regionu poznajemy dzięki relacjom różnych osób, reprezentujących zarówno generację świadków minionych czasów, jak i ich późnych wnuków. To powieść o tym, ile potrzeba siły, aby przełamać barierę milczenia i przezwyciężyć obezwładniające uczucie współwiny; także o tym, co za tym milczeniem można jeszcze znaleźć...Bernd Schuchter urodził się w 1977 roku w Innsbrucku. Ze swoim rodzinnym miastem jest mocno związany – studiował tam germanistykę, historię i filozofię, w 2005 roku założył literackie wydawnictwo Limbus, którym nadal zawiaduje. W Innsbrucku mieszka też do dzisiaj ze swoją rodziną. Jest pisarzem, wydawcą i recenzentem.

- lewanter - wiejący z Podobne wiatry występują również w innych górach Europy i ogólnie nazywane są wiatrami typu bora. Przykładem mogą być tu: euroclydon w Grecji, helm w Anglii.

Przykładami wiatrów górskich są wiatry przełęczowe, wiatry katabatyczne, wiatry anabatyczne i cyrkulacja górsko-dolinna.. Liczba Frouda (= energia kinetyczna/energia potencjalna) określa czy przepływ wiatru będzie wokół góry czy nad górą. Bernd Schuchter Wiatr od gór.

POWIĄZANE KSIĄŻKI