Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor

Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor - Kyle Rankin | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kyle Rankin
WYMIAR
9,59 MB
NAZWA PLIKU
Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor.pdf
ISBN
3128732111269

OPIS

Bezpieczeństwo serwerów - od TLS do TORW dzisiejszym świecie, w którym wiele codziennych aktywności odbywa się przez internet, bardzo dużo zależy od bezpieczeństwa serwerów. Kiedy zwykli ludzie tworzą społeczności, komunikują się i robią zakupy online, hakerzy niestrudzenie przeglądają sieć, poszukując słabych punktów. Atakują różne obiekty: mogą to być agencje rządowe, elektrownie i banki, ale równie dobrze ich celem może się stać jakakolwiek sieć komputerów. Chodzi o uzyskanie wrażliwych informacji, zbiorów danych osobowych czy wreszcie przejęcie kontroli nad systemem. Co gorsza, agresorzy odnoszą sukcesy nawet w przypadku sieci, w których wdrożono złożone i kosztowne zabezpieczenia.Dzięki tej książce poznasz sprawdzone i niezbyt skomplikowane procedury, które pozwolą Ci na zahartowanie swoich danych. Zawarte tu treści przedstawiono w sposób bardzo praktyczny, z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie zabezpieczania systemów. Najpierw zapoznasz się z ogólnym ujęciem tematyki bezpieczeństwa systemów, w tym stacji roboczych, serwerów i sieci. Następnie dowiesz się, w jaki sposób zahartować specyficzne usługi, takie jak serwery WWW, pocztę elektroniczną, systemy DNS i bazy danych. Na końcu książki znalazł się rozdział poświęcony reagowaniu na incydenty - to również jest wiedza potrzebna każdemu administratorowi.Najciekawsze zagadnienia:Hartowanie stacji roboczych, w tym stacji roboczych administratorówZabezpieczanie infrastruktury i ustawienie zapory sieciowejZaawansowane hartowanie serwerów poczty elektronicznejKorzystanie z podstawowych i zaawansowanych właściwości usługi DNSPoruszanie się w sieci TORPo pierwsze: zabezpiecz swoją sieć i zahartuj swój system!Kyle Rankin od wielu lat zajmuje się administrowaniem systemów informatycznych. Jest uznanym ekspertem w dziedzinie zabezpieczania infrastruktury, architektury, automatyzacji i rozwiązywania problemów z tym związanych. Rankin jest nagradzanym felietonistą magazynu "Linux Journal" i przewodniczącym rady doradczej Purism. Często wygłasza referaty na konferencjach poświęconych oprogramowaniu open source i bezpieczeństwu, takich jak O'Reilly Security Conference, CactusCon, SCALE, OSCON, LinuxWorld Expo, Penguicon.

Wydawnictwo: Helion Data wydania: 2018-06-05 Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor ×-+ ... Bezpieczeństwo serwerów - od TLS do TOR W dzisiejszym świecie, w którym wiele codziennych aktywności odbywa się przez internet, bardzo dużo zależy od bezpieczeństwa serwerów.

Kiedy zwykli ludzie tworzą społeczności, komunikują się i robią zakupy online, hakerzy niestrudzenie ... Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych. Ochrona serwera od TLS po Tor (6040418) - Kyle Rankin - Książka, recenzja, streszczenie Hartowanie Linuksa we wrogich środowiskach sieciowych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI