Maroko (Pascal Lajt)

Maroko (Pascal Lajt) - Aneta Okupska-Pońc | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aneta Okupska-Pońc
WYMIAR
9,86 MB
NAZWA PLIKU
Maroko (Pascal Lajt).pdf
ISBN
5317561498559

OPIS

• Co się sprzedaje na Targu Małżeńskim?• Ilu płatków róż potrzeba, by wyprodukować olejek różany?• Gdzie przesiadują kozy?• Jak smakuje marokańska whisky?Maroko, czyli nowe spojrzenie na bramę Afryki. Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz, że Maroko jest spoko.Tak bliski Europy, a zarazem tak egzotyczny kraj oddziela od Starego Kontynentu jedynie Cieśnina Gibraltarska. Oprócz ośnieżonych szczytów gór, złocistych piasków pustyni oraz błękitnych wód Morza Śródziemnego i Atlantyku Maroko kryje wyjątkowy skarb – olej arganowy. Sprawdzający się zarówno w kuchni, jak i w pielęgnacji skóry oraz włosów specyfik produkuje się z pestek drzewa arganowego, które rośnie tylko w Maroku. W maju nad doliną Dades unosi się zapach róż – w miejscowości Kalaat M’Gouna barwny festiwal towarzyszy zbiorom kwiatów. Produkowany z płatków olejek jest składnikiem wielu perfum.Ulubiony napój Marokańczyków to z pewnością herbata, którą mieszkańcy częstują na każdym kroku. Ciekawy jest sposób, w jaki ją nalewają – z dużej wysokości, dzięki czemu na wierzchu napoju pojawia się pianka. Herbata to ważna część kultury – towarzyszy spotkaniom, rozmowom, odpoczynkowi.

Maroko Pascal Lajt. Nazwa katalogowa: Maroko Pascal Lajt: Min.

Pascal Lajt (Aneta Okupska-Pońc). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Napisz pierwszą opinię o "Maroko - przewodnik [Pascal Lajt]" Anuluj pisanie odpowiedzi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI