Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk

Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk - Ola Synowiec | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ola Synowiec
WYMIAR
5,40 MB
NAZWA PLIKU
Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk.pdf
ISBN
3353224386724

OPIS

Zrzucają dżinsy i garnitury, na głowy wkładają pióropusze, na kostki grzechotki. Lekarze, biznesmeni, wykładowcy uniwersyteccy gromadzą się w stolicy na placu Zócalo, by przez pięć godzin wykonywać taniec dla przedhiszpańskich bogów. Nie są Indianami, ale jak sami mówią, pragną odtwarzać wiarę azteckich przodków. Tymczasem Indianie na południu Meksyku w swoich rytuałach wykorzystują coca-colę, którą uważają za święty napój. Tradycyjni czarownicy z Catemaco też dostosowują się do realiów XXI wieku i mają swoje strony na Facebooku.Ola Synowiec pokazuje, jak Meksyk stopniowo odchodzi od przywiezionego z Europy pięćset lat temu katolicyzmu. Pisze o ruchu New Age, psychodelicznych turystach oraz meksykańskiej stolicy grzybów halucynogennych. Opowiada o Meksyku mało znanym, a także o tym, jak uniwersalna jest ludzka potrzeba religijności.

Oceń ten produkt jako pierwszy. Autor: Ola Synowiec; Kategorie: Książki / literatura faktu / felieton i reporta ... Napisz recenzję o produkcie: Dzieci Szóstego Słońca.

Autorka probuje zrozumiec i opisac specyfike meksykanskiej kultury skupiajac sie na unikalnosci Dnia Zmarlych, czy raczej Swieta Zmarlych, czyli El dia de los Muertos.Opis ebooka Dzieci Szostego Slonca. Identyfikator produktu 791758: Tytuł Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk: Autor: Synowiec Ola: Wydawnictwo Dzieci Szóstego Słońca W co wierzy Meksyk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI