Bosonoga królowa

Bosonoga królowa - Ildefonso Falcones | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ildefonso Falcones
WYMIAR
7,79 MB
NAZWA PLIKU
Bosonoga królowa.pdf
ISBN
3023920132097

OPIS

Opowieść o losach dwóch kobiet próbujących znaleźć swoje miejsce w życiu. W tle – barwna mozaika osiemnastowiecznej Hiszpanii, w której po prawie trzystu latach panowania inkwizycji na nowo wybuchają nieskrępowane emocje, a tradycyjna surowość obyczajów ściera się z francuską modą na liberalizm.Miłość i fanatyczna nienawiść, namiętność i niewyobrażalne okrucieństwo, bezwzględna wierność zasadom i zdrada, przepych pałaców w Sewilli i nędza dzielnic biedoty, sztuka rodząca się z natury i manierystyczne spektakle w madryckim teatrze… Wszystko to Falcones łączy w epicką całość, doprawia szczyptą tabaki z Indii Zachodnich, zapachem pomarańczy z podsewilskich gajów, a przede wszystkim – solidną dawką tańca i muzyki, z której zrodziło się flamenco.

51,46 zł 54,90 z ł. Dziedzice Ziemi BR w.2018 ... Bosonoga królowa (1082165) - Ildefonso Falcones - Książka, recenzja, streszczenie Bosonoga królowa Ildefonso Falcones.

Przeczytaj recenzję Bosonoga królowa. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Bosonoga KRÓLOWA Książka skłoniła mnie do refleksji , sprawiła mi dużo przyjemności w jej czytaniu oraz zachęciła do poznania innych utworów tego autora 32,91 zł 54,90 zł Oszczędzasz 21,99 zł „Bosonoga królowa" opisuje przede wszystkim życie cyganów na przestrzeni 6 lat od 1748 roku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI