Na wskroś piękna. Historia Heleny Modrzejewskiej

Na wskroś piękna. Historia Heleny Modrzejewskiej - Arael Zurli | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Arael Zurli
WYMIAR
9,88 MB
NAZWA PLIKU
Na wskroś piękna. Historia Heleny Modrzejewskiej.pdf
ISBN
1982382932523

OPIS

Legendarna już za życia. Inteligentna i wrażliwa artystka, niekwestionowana królowa polskich desek teatralnych. Debiutowała na prowincjonalnych galicyjskich scenach, by pełnię swego talentu zaprezentować przed publicznością za Oceanem. Helena Modrzejewska do dziś w równym stopniu zachwyca, co intryguje: czy była nieślubną córką księcia Władysława Sanguszki? Jej fascynujące życie, rozpięte pomiędzy dwa kontynenty, Europę i Amerykę, pełne jest zagadek, domysłów i mitów. Na wskroś piękna, na wskroś tajemnicza.

Helena Modrzejewska - sławna polska aktorka przyszła na świat 12 października 1840 r. w Krakowie.

Emil Orzechowski Instytut kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezes fundacji wspierania badań nad życiem twórczością ... Życiorys Heleny Modrzejewskiej. Helena Modrzejewska - sławna polska aktorka przyszła na świat 12 października 1840 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI