Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK

Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK - Marcin Kowal | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Kowal
WYMIAR
7,23 MB
NAZWA PLIKU
Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK.pdf
ISBN
1170806354355

OPIS

Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my – Polacy – odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat na Wyspach. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał już za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, a problemem dnia codziennego. I wszystko musiał zacząć od początku.Książka jest opisem relacji polsko – brytyjsko – irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik, jak odnaleźć się na Wyspach. Zawiera solidną porcję wskazówek i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie:• od pracy począwszy – dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać na zmywak;• przez język angielski – jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości;• mieszkanie – od ciasnego pokoju po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców;• pogodę – stabilnie deszczową;• krajobrazy – niezmiennie piękne;• po historię – burzliwą i kłopotliwą.Książka odpowiada również na podstawowe pytanie ostatnich czasów: Jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Słowem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru po całą serię ciekawych osobowości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

Oprawa miękka: ISBN: 978-83-812-7106-6: EAN: 9788381271066: Liczba stron: 288: Format: 145x205mm: Cena katalogowa: 39,90 zł ... Imigrant na Wyspach. Jak odnalazłem się w UK (Marcin Kowal).

Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat ... Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI