Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela

Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela - Anita Shapira | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anita Shapira
WYMIAR
7,53 MB
NAZWA PLIKU
Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela.pdf
ISBN
4413068141938

OPIS

Książka o Ben Gurionie jest nie tylko polityczną opowieścią. Poznajemy „przywódcę narodu”, ale także człowieka. Zamieszczone w książce fragmenty listów pokazują obszary, do których najtrudniej jest dotrzeć badaczowi. Prof. Anicie Szapirze to się udało. Dziękiksiążce dowiadujemy się nie tylko o kolejnych politycznych inicjatywach Ben Guriona, ale także o jego emocjach, smutkach, gorszych i lepszych stronach charakteru. Autorka interesująco pokazuje jak polityka stopniowo podporządkowała sobie jego życie prywatne: po ceremonii zawarcia małżeństwa, młody małżonek udał się na spotkanie partyjne, a spóźnienie usprawiedliwił… ślubem.Książka o Ben Gurionie jest także ciekawą lekcją polityki, jest opowieścią o tym jak rodzą się nowe idee i działania polityczne, jak zmieniają się, doświadczają niełatwych kompromisów czy porażek. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że autorka książki zadbała, żeby czytelnik poznał nie tylkosposób myślenia jej bohatera, ale także jego przeciwników, ich programy, oceny sytuacji czy polityczne emocje.Ben Gurion zmarł w grudniu 1973 r., jego grób znajduje się w Sede Boker, na pustyni Negew, gdzie spędził ostatnią część życia. Warto, będąc w Izraelu, odwiedzić to miejsce. Także ono, swoją surowością, skromnością opowiada o człowieku, którypodporządkował swoje życie „czemuś większemu i bardziej świętemu niż cokolwiek na świecie”.Z Przedmowy do wydania polskiego Bożeny Szaynok, Uniwersytet Wrocławski

Najlepszą ceną wersji papierowej może pochwalić się swiatksiazki.pl, gdzie książkę kupisz już za 48 zł. Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni swiatksiazki.pl, ... Dawid Ben-Gurion i, pierwotnie Dawid Grün (ur.

ISBN 978-83-8002-745-9. Stan Nowy Wydawca WYDAWNICTWO AKADEMICKIE DIALOG.

POWIĄZANE KSIĄŻKI