Windows od środka. Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie

Windows od środka. Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie - David A. Solomon | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
David A. Solomon
WYMIAR
9,56 MB
NAZWA PLIKU
Windows od środka. Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie.pdf
ISBN
6487847757842

OPIS

Systemy operacyjne Windows 10 i Windows Server 2016 bardzo różnią się od swoich poprzedników. Są bardziej złożone, a niektóre zastosowane rozwiązania można określić jako zaawansowane i wysublimowane. Zwłaszcza znajomość wewnętrznych mechanizmów systemu, architektury jądra i systemowego modelu bezpieczeństwa okazuje się niezwykle istotna dla programistów i inżynierów ds. bezpieczeństwa. Bez tej wiedzy trudno mówić o prawdziwie niezawodnej pracy oprogramowania tworzonego dla maszyn pracujących pod kontrolą najnowszych wersji systemu Windows.Ta książka jest pierwszym tomem klasycznego przewodnika po wewnętrznych mechanizmach podstawowych komponentów systemu Windows. Omówiono w niej architekturę systemu Windows, sposoby implementowania i modyfikacji procesów, przetwarzania wątków oraz korzystania z pamięci fizycznej i wirtualnej. Sporo miejsca poświęcono operacjom wejścia-wyjścia oraz integracji ze sterownikami poszczególnych urządzeń. Szczegółowo przedstawiono zabezpieczenia wbudowane w system. Projektanci oprogramowania, specjaliści ds. bezpieczeństwa oraz administratorzy systemów informatycznych znajdą tu wiele ważnych informacji, dzięki którym dogłębnie zrozumieją sposób działania systemu, co pozwoli im na podejmowanie lepszych decyzji.Najważniejsze zagadnienia:wprowadzenie do wewnętrznych mechanizmów systemu Windowsomówienie komponentów architektury systemuprocesy, zadania, wątkifunkcjonowanie menedżera pamięci i sposoby jej modyfikacjioperacje wejścia-wyjścia i obsługa urządzeń peryferyjnychmechanizmy zabezpieczeń i zwalczanie złośliwego oprogramowaniaWindows od podszewki - poznaj i zrozum!Pavel Yosifovich specjalizuje się w technikach i narzędziach stosowanych przez Microsoft. Otrzymał tytuł Microsoft MVP. Programowanie jest jego pasją już od czasów komputerów 8-bitowych.Alex Ionescu jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie niskopoziomowego programowania systemów operacyjnych, udoskonalania zabezpieczeń i inżynierii wstecznej.Mark E. Russinovich jest wybitnym specjalistą w dziedzinie systemów rozproszonych. W Microsofcie zajmuje się chmurową platformą Azure.David A. Solomon jest autorem wielu książek o systemie Windows. O jądrze tego systemu operacyjnego wie chyba wszystko. W latach 1993 i 2005 otrzymywał tytuł Microsoft MVP.

Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie VII Książka autora Pavel Yosifovich, Alex Ionescu, Mark E.

Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie VII.

POWIĄZANE KSIĄŻKI