Tu radio Solidarność

Tu radio Solidarność - Paweł Pietkun | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Pietkun
WYMIAR
9,33 MB
NAZWA PLIKU
Tu radio Solidarność.pdf
ISBN
9575331134863

OPIS

Radio Solidarność było pierwszym okruchem nadziei po traumie, jaką przeżyło polskie społeczeństwo 13 grudnia. Władza komunistyczna wypowiedziała wojnęspołeczeństwu – i wzięła zakładników, zamykając ich w obozach dla internowanych.Celem stanu wojennego było spacyfikowanie 10-milionowej Solidarności, która – krok po kroku – zaczęła się domagać ograniczenia wszechwładzy i przywilejów partyjnego aparatu. W pierwszych dniach i tygodniach po wprowadzeniu stanu wojennego, operacja militarna przy użyciu wojska i milicji, zaczęła dawać rezultaty. Pacyfikacja strajkujących zakładów pracy, masakra w kopalni Wujek, godzina policyjna, telefoniczne „rozmowy kontrolowane”, procesy sądowe w trybie doraźnym i wszechobecna propaganda, skutkowały narastającym strachem i poczuciem, że wszystko jest przegrane

Czy ktoś mnie słyszy? - mówi do mikrofonu Zbigniew Ejtminowicz. Od wtorku jego krótkofalówka stoi kilka metrów od historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. "Tu Radio Solidarność "Tu Radio Solidarność Wrocław..." Jacek Antczak.

19 czerwca 2009 14:45 19.06.2009 14:45 0. Poleć znajomemu ten artykuł Adres email: Niepoprawny adres email Wyślij.

POWIĄZANE KSIĄŻKI