Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego

Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego - Krystyna Czerni | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krystyna Czerni
WYMIAR
11,75 MB
NAZWA PLIKU
Nietoperz w świątyni. Biografia Jerzego Nowosielskiego.pdf
ISBN
1564745163870

OPIS

Bestsellerowa biografia, finalistka Nagrody NikeOpowieść o fascynującym malarzu i myślicielu, w którego sztuce cała rzeczywistość podlega uświęceniuKsiążkę uzupełnia krótki przewodnik po malarstwie Mistrza Jerzego. Kolorowy dodatek pokazuje rozwój jego twórczości, zaskakujące spotkania form i tematów, a także kierunki poszukiwań. Ceniona pisarka, krytyk i historyk sztuki Krystyna Czerni zamyka książkę zdaniem: „Ukryta w tych obrazach zgoda ze światem może być dla oglądających wielką pociechą”.Recenzenci o Nietoperzu w świątyni:Rewelacyjną biografię Jerzego Nowosielskiego powinni przeczytać nie tylko miłośnicy sztuki. Ze zdumieniem, z zaskoczeniem, podziwem i zazdrością czytałem tę książkę, księgę właściwie. Najłatwiej wytłumaczyć zazdrość. Prawdziwa biografia to u nas rzadki ptak. Prawdziwą biografię pisze się latami i jest to katorga, której nie pojmie żaden górnik przodkowy.Tadeusz Nyczek, „Przekrój”Ta książka jest rewelacją z kilku powodów. Krystyna Czerni, autorka kilku publikacji o sztuce Nowosielskiego, zbadała jego życie na wylot. (…) Przeczytała chyba całą literaturę, od książek po drobne recenzje, rozmawiała z rodziną, przyjaciółmi, świadkami. Obszar, jaki objęła, jest imponujący.Dorota Jarecka, „Gazeta Wyborcza”Autorka nie ucieka (…) od tematów drażliwych: pytań o brak światowej kariery, powikłanych spraw damsko-męskich, jego rozlicznych słabości, w tym długoletniego alkoholizmu. Czyni to jednak z kulturą, bez chęci skandalizowania, oddając należny honor także rozlicznym zaletom jego ducha i osobowości.Piotr Sarzyński, „Polityka”Nic nam, czytelnikom, nie zostaje oszczędzone. (…) Czytając jego biografię, czuje się niemal fizyczny ból. Ból wiary, ból poszukiwań, ból rozdarcia, grzechu. To niezwykłe uczucie: znaleźć się nagle, za sprawą lektury, tak blisko kogoś o tak niespokojnej duszy.Wojciech Bonowicz, „Tygodnik Powszechny”

Kraków 2018) Kažan u hrami. Bìografìâ Ûrìâ Novosìl'skogo [Кажан у храмі.

Nie miałem innego wyjścia, ponieważ jej bohater to jeden z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. W dodatku jeden z moich ulubionych. Krystyna Czerni , Nietoperz w świątyni.

POWIĄZANE KSIĄŻKI