Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia

Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia - Tomasz Fiałkowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Fiałkowski
WYMIAR
7,83 MB
NAZWA PLIKU
Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia.pdf
ISBN
8872920498298

OPIS

Opowieść o lwowskim dzieciństwie, wojennej młodości, początkach pisarskiej drogi i pierwszych podróżach, zilustrowana fotografiami z archiwum rodzinnego, przechodzi niepostrzeżenie w refleksję o świecie schyłku minionego wieku, o szansach i zagrożeniach, jakie niesie rozwój biotechnologii, o błędnych drogach kultury, o problemach Polski i przyszłości całego naszego globu. W rozmowie Stanisława Lema z Tomaszem Fiałkowskim, której konwencja skłania do bezpośredniości i wyostrzenia sądów, znalazły odbicie współczesne lęki, irytacje i nadzieje, dylematy etyczne i spory polityczne, ukazane przez pryzmat indywidualnej biografii wielkiego pisarza.

Stanisław Lem, Tomasz Fiałkowski - Świat na krawędzi. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski.

Ze Stanisławem Lemem rozmawia Tomasz Fiałkowski Wydawnictwo Literackie ... Informacje o Tako rzecze Lem + Świat na krawędzi - 7564690146 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2018-12-18 - cena 95 zł Archiwa tagu: świat na krawędzi nadmiar swobody.

POWIĄZANE KSIĄŻKI