Zamach

Zamach - Yasmina Khadra | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Yasmina Khadra
WYMIAR
12,3 MB
NAZWA PLIKU
Zamach.pdf
ISBN
4664395399595

OPIS

Książka uhonorowana nagrodą księgarzy francuskich: Prix des Libraires 2006 i nominowana do prestiżowych nagród literackich: Prix Goncourt, Prix de l’Academie i Prix Femina.Na podstawie książki w 2012 roku powstał film nagrodzony m.in. na międzynarodowym festiwalu filmowych w San Sebastian oraz w Marakeszu, gdzie zdobył Grand Prix. Obraz został zakazany w państwach arabskich ze względu na sceny kręcone w Izraelu.Dr Amin Dżaafari, Arab izraelskiego pochodzenia, pracuje jako chirurg w szpitalu w Tel Awiwie. Jest oddany swojej pracy, szanowany i podziwiany przez kolegów i społeczność. Nauczył się żyć w owładniętym chaosem i przemocą mieście. Kiedy dochodzi do zamachu bombowego w wypełnionej dziećmi restauracji, pracuje niestrudzenie, aby pomóc zszokowanym pacjentom z izby przyjęć. W pewnym momencie identyfikuje szczątki własnej żony i dowiaduje się, że to ona była zamachowcem samobójcą. Nie może i nie chce uwierzyć, że kobieta, z którą żył i którą kochał, była kimś zupełnie innym, osobą zdolną do zamordowania dzieci. Wiele ryzykując, postanawia dowiedzieć się prawdy o osobie, z którą spędził ostatnie piętnaście lat…

Wspierana przez armię USDP straciła głosy w okręgach wojskowych, co może oznaczać, że żołnierze lub ich rodziny głosujące anonimowo mogły wybrać partię Aung San Suu Kyi. Demokratyczna liderka jest przecież córką założyciela armii Aung Sana i ... Zamach na włoskiego ambasadora wywołał oburzenie we Włoszech.

» Deklinacja imienia zamach. » Odmiana przymiotnika zamach przez przypadki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI