Szczecińskie tramwaje

Szczecińskie tramwaje - Marcin Klassa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Klassa
WYMIAR
9,24 MB
NAZWA PLIKU
Szczecińskie tramwaje.pdf
ISBN
4790186966162

OPIS

Książka ta powstała z pasji do komunikacji miejskiej. Dokumentuje szczególną historię Szczecina, w którym tramwaje pojawiły się już w drugiej połowie XIX wieku, odgrywając ważną rolę w życiu miasta. Najpierw tramwaje konne, następnie wraz z postępem techniki i elektryfikacją sieci tramwaje elektryczne stały się charakterystyczną częścią miejskiego krajobrazu.Kultowe już wagony typu N, przegubowce typu „Tatra” aż po nowoczesne tramwaje niskopodłogowe „Swing” tworzą historię szczecińskiego taboru. Przejrzysty, chronologiczny układ treści książki pozwala przekonać się, jak bardzo przez lata zmienił się wygląd szczecińskiej sieci tramwajowej, prześledzić zmiany tras, przeobrażenia w zarządzie tramwajów i w końcu przekształcenia, które objęły zajezdnie tramwajowe.Publikację uzupełnia rozdział, w którym został szczegółowo omówiony tabor tramwajowy w Szczecinie. Ponadto książkę ilustrują unikalne materiały archiwalne, pocztówki i zdjęcia z epoki, a także współczesne fotografie tramwajów i zajezdni. Są one świadectwem tego, jakie nowe funkcje zaczynały pełnić obiekty służące komunikacji tramwajowej, jak chociażby dawna zajezdnia tramwajowa przy ulicy Niemierzyńskiej, w której obecnie znajduje się jedno z największych w Polsce Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. TRAMWAJE SZCZECIŃSKIE SP Z O O, ul. Klonowica 5, 71-241 Szczecin, KRS 0000323711, REGON 320604492, NIP 3020000476, Wawrzyniak Krystian Sebastian, opinie, kontakt, adres Tramwaje Szczecińskie z finansowymi problemami to plotka? Jest oficjalny komunikat Według notatki sporządzonej przez przedstawiciela załogi w radzie nadzorczej, sytuacji miejskiej spółki jest zła, a będzie jeszcze gorsza.

Niby młodzi opanowali ważne stanowiska, ale nie ma w tym logiki. Jest szyja jest głowa a gdzie oczy? Szkoda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI