Irlandia. Travelbook. Wydanie 2

Irlandia. Travelbook. Wydanie 2 - Piotr Thier | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Thier
WYMIAR
11,91 MB
NAZWA PLIKU
Irlandia. Travelbook. Wydanie 2.pdf
ISBN
6303872327526

OPIS

Irlandia, nazywana Zieloną Wyspą, kojarzy się z tajemniczymi Celtami, św. Patrykiem i Leprechaunami, skrzatami z garncem złota. W każdym zakątku kraju celtycka kultura przeplata się z bogatą historią i spektakularnymi widokami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, poczynając od zabytków i pubów gwarnego Dublina, przez tajemniczy zachód i bezdroża Donegalu, po prehistoryczne, wczesnochrześcijańskie i średniowieczne budowle rozsiane na terenie całego kraju. Mówi się, że kto raz odwiedzi Irlandię, już zawsze będzie tu wracał.Dublin i jego zabytkiZamki, klasztory i kościołyPrehistoryczne budowleNajpiękniejsze klify w EuropieTradycyjne irlandzkie puby

W każdym zakątku kraju celtycka kultura przeplata się z bogatą historią i spektakularnymi widokami. Każdy znajdzie tu coś dla s Irlandia travelbook wyd.

Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Dublin, jak na stolicę Zielonej Wyspy przystało, szczyci się malowniczym położeniem na morskim wybrzeżu i jednym z największych parków miejskich w Europie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI