Jaś i Janeczka 5

Jaś i Janeczka 5 - Annie M.G. Schmidt | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Annie M.G. Schmidt
WYMIAR
3,30 MB
NAZWA PLIKU
Jaś i Janeczka 5.pdf
ISBN
9172910333729

OPIS

Piąty tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków– Ja jeszcze nie skończyłem swojej kanapki – mówi Jaś.– To ty jesz tylko jedną kanapkę? – pyta Janeczka.– Tak – odpowiada Jaś. – I więcej nie chcę.– Ale musisz – mówi Janeczka.– Ciągle tylko jedzenie i jedzenie – marudzi Jaś. – Ta kanapka jest okropna. Chcesz trochę?Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie.Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julka?.

Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool" w latach 1952-1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach.

Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julkaˮ. Autorka: Annie M.G.

POWIĄZANE KSIĄŻKI